2. závod seriálu - Jihlava

V sobotu 27.2. se konal druhý závod seriálu Honda Accord Cup 2010 V Jihlavě. Na této dráze to byl pro honďáky teprve druhý závod. Opět byla docela velká účast - 39 závodníků. Dokonce se závodu zúčastnili dva závodníci z Rakouska. Vše probíhalo tak jako vždy - v pátek se trénovalo do pozdních nočních hodin, v sobotu ještě krátký trénink a v 10.00 se odstartovalo. Bylo 5 skupin a v každé docházelo k urputným bojům. V první skupině zazářil Thomas Trantura a vyhrál ji o 3 kola před Jirkou Cihlarem a o 7 kol před honďáckým matadorem Zdenkem Chleboradem. V druhé skupině zajel velmi dobře Marek Plecity, který se tak posunul do průběžného vedení závodu. V třetí skupině spolu o vedení v závodě bojovali Tomaš Marek a Jarda Švanda a první jmenovaný tuto skupinu nakonec vyhrál. V další skupině se díky divoké kartě objevil Vladimír Horký, který sice skupinu vyhrál, ale musel se hodně snažit, protože Pavel Flaisig na něj hodně tlačil. Poslední skupina byla asi nejvíce vyrovnaná a nebylo tam tolik karambolů jako ve skupinách předchozích. Poslední skupinu vyhrál Roman Motyčka před velkým favoritem celého seriálu Jardou Rečkem a  to bylo velké překvapení. Nakonec Roman obsadil 2. místo o necelé kolo za Vladimírem Horkým, který tedy závod vyhrál. Jarda Reček byl třetí a upevnil si průběžné 1. místo v seriálu. Velké díky patři pořadateli Jirkovi Nováčkovi za příjemný závod a skvělý bufet. pf